yükleniyor
En sağlıklı işitme cihazı çocuğa konulan işitme kanısı teşhisi ile devreye girer. Gerekli işitme rehabilitasyonu ve tedavisi görüldükten sonra bu cihazlar devreye girer. Küçük çocuklar için tasarlanan bu cihazlar kulak yapısına uygun olan modellerle en sa ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBI

Çocuklarda İşitme Cihazı 

Günümüzde işitme cihazı alanında oldukça zengin içerikler vardır. Çocuklarda gözükmeyen işitme cihazı bunlar arasında en önemli olanıdır. Fiziksel açıdan estetik bir görünümü sizlere kazandırır. Kaba bir duruşu yoktur. Dışarıdan kolayca fark edilecek bir mekanizması vardır. Çocuklarda kulak arkası bir cihaz kullanmak daha uygundur. Dış kulağa tam oturan silikon kalıplara sahip olduğu için rahatsız edici bir yönü de yoktur. Gün boyu kulağınızda kalsa bile ağrı yapma gibi bir durum söz konusu olmaz. Cihazın içinde yer alan silikon kalıplar sesi içeriye iter. Böylece duyma hissine kavuşmuş olursunuz. Bu ürünler son teknolojik harikalar arasında yer alır.

Çocuk İşitme Testi 

Çocuk için işitme cihazı kullanmadan önce uzman bir hekim tarafından belli testler yapılır. Bu test sonucunda kulakta meydana gelen ses kaybının oranı öğrenilir. Böylece ona uygun bir cihaz seçimi yapılır. İşitme testinden geçen çocuklar uygun cihazlar yardımıyla anında duyu organına sahip olabilir. Ayrıca çocuklarda büyüme hızı faktörü çok hızlı geliştiği için onlara özel tasarlanan bu cihazların arkasındaki yumuşak kapsülde her zaman değiştirilebilir. Kulağın gelişimle birlikte büyümesiyle arka kapsül değiştirilerek kullanımı devam ettirilir. Oldukça basit bir değiştirme sistemine sahiptir. Uzman hekimler bu konuda sizlere yardımcı olur. İşitme cihazlarıyla hem bebeğiniz hem de çocuğunuz gerekli tüm sesleri tıpkı sizin gibi duyup reaksiyon verebilir.