yükleniyor
İşitme cihazı ücretleri mevcut model seçenekleri baz alındığında, kullanıcılara geniş yelpazede seçenek sunar. Cihazın tipi, içeriğinde yer alan parçalar ve kullanılan teknoloji gibi pek çok değişkene bağlı olarak cihazlar fiyatlanmaktadır. Cihaz fiyatı a İşitme Cihazı Fiyatı 2021

İşitme cihazı ücretleri mevcut model seçenekleri baz alındığında, kullanıcılara geniş yelpazede seçenek sunar. Cihazın tipi, içeriğinde yer alan parçalar ve kullanılan teknoloji gibi pek çok değişkene bağlı olarak cihazlar fiyatlanmaktadır. Cihaz fiyatı alırken SGK’lı olan hastalar, destek ödemesinden yararlanarak daha ekonomik satın alım gerçekleştirebilir. En uygun işitme cihazı fiyatı 2021 listesine ulaşmak ve SGK desteğinden yararlanarak cihaz maliyetinizi düşürmek için Yıldırım İşitme Cihazları ile irtibata geçebilirsiniz.

İŞİTME CİHAZI FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞİR?

İşitme cihazı fiyatlandırması modele bağlı özelliklere göre gerçekleşir. Marka ve modele göre değişen fiyatlar ve SGK işitme cihazı ödemesi doğrultusunda hastalar, bütçelerine uygun cihaz tipini tedarik edebilmektedir. İşitme cihazının değeri, cihaz içerisinde yer alan 5 ana birime göre belirlenir. Mikrofon, amplifier, mikroçip, hoparlör ve pil olarak bilinen bu birimler fiyatları doğrudan etkiler.

Mevcut model ve fiyat alternatifinin bu denli çok olması, hastaların seçim konusunda kararsız kalmalarına yol açar. Aklınızdaki sorulara yanıt almak ve en iyi işitme cihazı satın aldığınızdan emin olmak için 0555 563 57 12 numaralarından bize ulaşabilir, size en yakın şubemizi öğrenerek yüz yüze destek alabilirsiniz.

Mikrofon

Mikrofon dış sesi toplayan ve ses enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren işitme cihazı birimidir. Cihazın dış ortam ile bağlantısı mikrofon ile sağlanır.

Amplifier

Amplifier sinyal işleyici ya da işlemci olarak da isimlendirilen bu birim, mikrofon tarafından iletilen işitme sinyalini işler.

Mikroçip

Mikroçip işitme kaybı verileri doğrultusunda ince ayarların yapıldığı cihaz birimidir. Kullanıcının en iyi verimi alabilmesi için gerekli düzenlemeler mikroçip aracılığı ile gerçekleştirilir.

Hoparlör

Hoparlör elektrik enerjisini sese dönüştüren cihaz birimidir. Sesi kulağın işitebileceği düzeyde yükselterek cihazın işlevinin yerine getirilmesini sağlar.

Pil

Pil cihazın çalışması için gerekli olan enerjiyi tedarik eder. Pil, cihaz fiyatı yanında kullanım maliyetlerini de etkiler.

EN İYİ İŞİTME CİHAZI FİYATLARI

En kaliteli cihazı fiyatı hakkında yapılan ilk hata, en iyi cihazın yüksek fiyatta satıldığı yönünde gerçekleşmektedir. En iyi işitme cihazı, en kaliteli marka anlamında değildir. En iyi cihaz, kullanıcının yaş, cinsiyet, sosyokültürel durumu ve işitme kaybı derecesi gibi değişkenlere bağlı olarak en uygun cihaz anlamını taşır. Bu nedenle en iyi işitme cihazları için ücretlendirme kişiye göre değişecektir. Kişiye göre en iyi ve uygun fiyatlı işitme cihazları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

SGK İşitme Cihazı Ödemesi 2021

SGK işitme cihazı ödemeleri yaş grubu ve hastanın aktif çalışan olup olmaması gibi değişkenlere bağlı olarak hesaplanmaktadır. Ödemeler, cihaz fiyatından düşmek sureti ile hak sahiplerine ulaştırılır. Cihaz fiyatından düşmeniz gereken meblağ ise en düşük 891 TL, en yüksek 2.004,75 TL olarak değişmektedir. SGK anlaşmalı olan Yıldırım İşitme Cihazları, en iyi cihaz tipini sizlere en uygun ücretle tedarik eder. Kaçırılmayacak işitme cihazı fiyatı 2021 listemiz hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın!