yükleniyor
Görünmeyen işitme cihazı modelleri, hafif ve orta düzeyde işitme kaybı bulunan bireylerce kullanıma uygundur. Estetik kaygınızı giderecek görünmez işitme cihazı seçimi için işin uzmanından destek alın! Görünmeyen İşitme Cihazı

Görünmez işitme cihazları derin kanal işitme cihazları olarak da bilinir. Kulan kanallının derinlerine oturarak ön plakasını saklayan bu cihazlar, özel yapımdır. Kendi içinde avantajlara ve dezavantajlara sahip olan görünmeyen işitme cihazı seçenekleri, kullandığı cihaz nedeniyle sosyal yaşantıya geri dönmekte zorlanan bireyler için geliştirilmiştir. Kulağa mükemmel uyum sağlayan ufak boyuttaki bu cihazlar ile mevcut işitme kaybı düzeyinize göre yüksek performans elde etmeniz mümkündür.

Dışarıdan Hiç Görünmeyen İşitme Cihazı Var Mı?

Dışarıdan görünmeyen işitme cihazları modern ürün seçenekleri arasında yerini alır. Estetik kaygılar nedeniyle işitme cihazının dışarıdan görülmesini istemeyen bireylere özel olarak daha küçük boyutta ve kulağa mükemmel uyum sağlayan kanal içi, kulak içi ve kulak arkası işitme cihazları üretilmektedir.

Görünmez İşitme Cihazları Kimler İçin Uygun?

Görünmez işitme cihazı kullanabilecek kişiler işitme kaybı derecesine göre belirlenir. Cihazın seçiminde her ne kadar estetik kaygılar yatsa da bu kriter tek başına yeterli değildir. Görünmeyen işitme cihazları hafif ve orta işitme kaybına sahip olan kişiler için uygundur.

Görünmeyen İşitme Cihazı Avantajları Nelerdir?

Görünmez cihazların artıları konumlandırma avantajı ve estetik görünüm etrafında şekillenir. Üç boyutlu yazıcıların kullanıldığı imalat süreci, cihazlara kulakla mükemmel uyum sağlar. Görünmez işitme cihazı kullanımının tüm artılarına bakıldığında ise kullanıcıları bekleyen avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Yaşanılan işitme kaybını gizlemek isteyen bireyler için istenen gizlilik sağlanır.
  • Kulağa göre özelleştirilebilen cihaz ergonomisi, kullanma konforunu artırır.
  • Doğal çalışma mekanizmasını korur ve sesin geldiği yönün ayırt edilmesini sağlar.
  • Kulak kanalı içinde bulunması, olumsuz havalarda kullanım imkanı sağlar.
  • Konumu, rüzgar sesinden daha az etkilenmesini sağlar.

Görünmeyen İşitme Cihazı Dezavantajları Nelerdir?

Görünmez işitme cihazlarının eksileri bakım gerektiren olumsuz koşullarla iç içe olması açısından şekillenir. Cihaza ait elektronik parçalar doğrudan kulakta oluşabilecek kirlenmelere maruz kalır. Temizlik ve klinik bakımının aksatılması halinde arıza yaşanma riski yükselir. Konumlanma dezavantajlarını da içeren görünmez işitme cihazlarını ait negatif yanlar şu şekilde açıklanabilir:

  • Cihazın pili de küçük olup, ortalama 4 ila 5 günlük bir kullanma süresi sunar.
  • Kulak kirinin hoparlöre girme riski nedeniyle her yıl düzenli olarak servise götürülmesi gereklidir.
  • Orta dereceyi aşan işitme kayıplarında kullanıma uygun değildir.
  • Fonksiyon olarak diğer işitme cihazlarına göre düşük özellik sayısına sahiptir.
  • Takımı diğer cihazlara göre zordur.

Görünmeyen İşitme Cihazı Fiyatları Nedir?

Görünmez işitme cihazlarının ücretleri marka ve modele özgü değişkenlere göre şekillenir. Kullanıcıya özgü alınan kulak izi üretilen cihazda, zengin fiyat seçeneği bulunur. Diğer işitme cihazı fiyatları ile paralel seyreden görünmeyen işitme cihazı modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve size uygun cihazı temin etmek için Yıldırım İşitme Cihazları ile iletişime geçebilirsini.