yükleniyor
İşitme cihazı pili boyutuna göre farklı sürelerde kullanılabilir. SGK pil desteği kapsamında cihazınızın pil değişimlerini Yıldırım İşitme Cihazlarına bırakın. İşitme Cihazı Pili Ne Kadar Dayanır?

İşitme cihazı pilinin ömrü kullanılan pil tipi ile ilişkidir. İşitme cihazı pili cihaz tipine göre farklı boyutlarda kullanılır. Pil boyutları, doğrudan kullanım ömrünü etkiler. Cihaz pilleri boyutuna bağlı olarak ortalama 5 ila 20 gün arasında değişir.
 

İŞİTME CİHAZI PİLİ BİTTİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

Pili biten işitme cihazı çalışmaz. Yeni nesil işitme cihazlarında azalan pile göre ses ile kullanıcıya uyarı iletilmektedir. İki bip sesi ardından duyulan dört bip sesi, bilin biteceği anlamına gelir. Ses çıkarmayan cihazlarda ise sesleri işitme performansında gerileme takip edilerek pilin değiştirilmesi gerektiği anlaşılabilir.
 

İşitme Cihazı Pili Neden Çabuk Biter?

İşitme cihazı pilinin hızlı bitmesi arıza yaşanabileceği anlamına gelir. Cihaz tipinden bağımsız olarak elde edilen verilere göre 16 saatlik kullanımda piller en az 5, en fazla 20 gün boyunca sorunsuz çalışabilir. Paylaşılan sürelere göre piliniz daha çabuk bitiyorsa, cihazınızın doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanım kılavuzuna başvurmanız ya da teknik servisle görüşmeniz gerekebilir.

İşitme Cihazı Pili Şarj Edilebilir Mi?

Şarj edilebilir işitme cihazı pilleri lityum-iyon teknolojisi ile desteklenir. İşitme cihazınızın bu tip pil ile çalışması halinde kablolu veya kablosuz yöntemler ile şarj ederek yeniden kullanabilirsiniz.

İŞİTME CİHAZI PİL MODELLERİ NELERDİR?

İşitme cihazı pil tipleri genellikle tek kullanımlık olarak imal edilir. Oda sıcaklığında ve nemden korunarak saklandıklarında, çinko hava işitme cihazı pilleri üç yıl süre ile kullanılabilmektedir. İşitme cihazı tipine göre farklı pil boyutları kullanılmaktadır. Piyasada en çok kullanılan işitme cihazı pil boyutları şu şekilde sıralanabilir:

  • 10 Numara
  • 13 Numara
  • 312 Numara
  • 675 Numara

Boyutuna Göre İşitme Cihazı Pili Kullanım Süreleri

Boyutuna göre işitme cihazı pil ömrü farklı seyreder. Pil boyutu, kullanım süresi ile doğrudan ilişkilidir. Boyutuna göre pillerin kullanım ömürleri 16 saatlik günlük kullanım süresi için aşağıdaki gibi ölçümlenebilir:

  • 10 Numara İşitme Cihazı Pili: 3 ila 7 gün
  • 13 Numara İşitme Cihazı Pili: 3 ila 10 gün
  • 312 Numara İşitme Cihazı Pili: 6 ila 14 gün
  • 675 Numara İşitme Cihazı Pili: 9 ila 20 gün


İŞİTME CİHAZI PİLİ FİYATLARI 2021
 

İşitme cihazı pil fiyatları boyuta bağlı olarak belirlenir. Her işitme cihazı için kullanılacak pil tipi farklıdır. Cihazınız için en iyi işitme cihazı pilini uygun fiyattan satın almak için Yıldırım İşitme Cihazları ile iletişime geçebilirsiniz.

SGK İşitme Cihazı Pili Ödemesi 2021

SGK işitme cihazı pillerine 122,72 TL ödeme desteğinde bulunur. Ödeme desteğinden yararlanılabilmesi için işitme cihazının Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sistemine kayıtlı olması gereklidir. İşitme cihazı pili için yıllık ödenen SGK katkısı, katılım payından muaf tutulmaktadır.