yükleniyor
İşitme cihazlarında görülen arızalar kullanım sırasında yapılan hatalı işlemler ya da saklama koşullarındaki olumsuzluklar çerçevesinde şekillenir. Kullanım süresi boyunca bakımı aksatılan, temizliği yeterince yapılmayan ve pil ömrüne gerekli özen gösterm İşitme Cihazı Arızaları

İşitme cihazı arızaları bakım veya kullanım kaynaklı görülebilir. Cihazınız arızalandığında teknik servis desteği almak için sizler şubelerimize bekliyoruz.

İşitme Cihazı Arızaları

İşitme cihazlarında görülen arızalar kullanım sırasında yapılan hatalı işlemler ya da saklama koşullarındaki olumsuzluklar çerçevesinde şekillenir. Kullanım süresi boyunca bakımı aksatılan, temizliği yeterince yapılmayan ve pil ömrüne gerekli özen göstermeyen cihazlarda arızalanma riski yüksektir. Kullanıcılardan iletilen geri bildirimler doğrultusunda hazırlanan işitme cihazı arızaları listemizde, karşı karşıya kalınabilecek her şikayet ve arızanın nedenleri ile giderilmesi için neler yapılması gerektiği sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

İŞİTME CİHAZI NEDEN ÇALIŞMAZ?

İşitme cihazının çalışmaması pek çok neden bağlı olabilir. Bu sorunla karşılaştığınızda ilk olarak cihaz pilini kontrol etmeniz gereklidir. Pilin bitmiş olması, oksitlenmesi ya da farklı bir değişim gerektiren soruna sahip olması cihazınızın çalışmayacağı anlamına gelir. Pili değiştirmeniz sonrasında cihaz halen çalışmıyorsa pil kontaklarını pamukla temizleyerek sonucu gözlemleyin. Cihazınız halen değişmiyorsa Yıldırım İşitme Cihazları teknik servisinize cihazınızla birlikte müracaatta bulunun.

İşitme Cihazımdan Ses Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

İşitme cihazından ses gelmemesi pil veya cihaz temizliği ile ilişkili olabilir. Pil kontağını pamuk ile güzelce temizleyerek cihaz pilini değiştirin ve sonucu kontrol edin. Seste halen bir problem yaşanıyorsa kulak kalıbını ve hortumu kontrol edin. Gerekli temizlik işlemini yaparak cihazı yeniden deneyin. Halen ses gelmemesi ya da ses eksikliği gibi şikayetleri yaşıyorsanız Yıldırım İşitme Cihazı teknik sevisine başvurun.

İşitme Cihazımdan Islık Sesi Geliyor, Nedeni Nedir?

Cihazdan gelen ıslık sesi kulak kalıbının oturmaması ya da kalıbın küçülmüş olabileceği anlamına gelir. Düşük bir ihtimal olsa da bu şikayetin nedeni hortumun kopması olabilir. Kulak kalıbı ve hortumu kontrol ederek şikayetin nedenini bulun. Müdahale şansınızın bulunmadığı sorunlarda ise teknik servisimize başvurmayı unutmayın.

İşitme Cihazımın Sesi Kesildi ve Geri Geldi, Ne Yapmalıyım?

İşitme cihazında kesilip yeniden gelen ses pil kabininin temizlenmesi gerektiği anlamına gelir. Pil kabinini temizlemenin ve hortumu kontrol ederek arızanın neden kaynaklandığını tespit edin.

İşitme Cihazı Neden Cızırtı Yapar?

İşitme cihazlarında cızırtının nedeni zayıflayan pil veya aküdür. Pil temas noktaların paslanma olup olmadığını kontrol edin ve pili değiştirerek yeniden cihaz performansını deneyimleyin. Arıza halen geçmediyse sorunun nedeni iç parçalar kaynaklı olabilir. Teknik servisimize başvurarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.

İŞİTME CİHAZI NEDEN BOZULUR?

İşitme cihazının bozulma nedenleri pek çok farklı sebebe dayanabilir. Cihazın temizliğinin aksatılması, bakımının zamanında yapılmaması ve kullanılmayan durumlarda pilinin çıkartılmaması, potansiyel arıza nedenleri olarak ön plana çıkar. Su ve neme karşı hassas olan cihazların optimum koşullarda tutulmaması da arızaya daveti çıkarır. Olumsuz koşullarda kullanılan veya muhafaza edilen cihazların kullanım ömürleri kısaldığı gibi sıkça arızalarla karşılaşılma riski yüksektir. Tüm hatları ile işitme cihazı arızaları ardından yatan nedenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihazın su veya nem ile temas etmesi
  • Kulak kiri birikmesi
  • Kullanılmayan süreçlerde pilin çıkartılmaması
  • Yetersiz cihaz temizliği
  • Toza karşı özen gösterilmemesi
  • Bakımın aksatılması