yükleniyor
İşitme cihazı ve kulak bakımı, sahip olunan cihazın kullanım ömrünü uzatır. Cihazınıza nasıl bakmanız gerektiği konusunda aradığınız tavsiyeler için uzmanından önerilere göz atabilirsiniz. İşitme Cihazı ve Kulak Bakımı

İşitme cihazlarında bakım süreci performans tüm kullanım süresince mükemmel olarak korunmasını sağlar. Doğru kullanım ve zamanında bakımlar ile işitme cihazı ömrünü uzatabilirsiniz. İşitme cihazı ve kulak bakımı evde yapabileceğiniz temizlik işlemleri ile gerçekleştirilirken, düzenli aralıklarla teknik servis desteği de gerektirir. İşitme cihazı bakımı içi garanti süresi dolmuş olsa bile Yıldırım İşitme Cihazları teknik servisinden profesyonel destek alabilirsiniz.


İŞİTME CİHAZI BAKIMI NASIL YAPILIR?

İşitme cihazı bakımı kullanım sırasında karşılaşılan kirlenme ve tozlanma gibi olumsuzlukları gidermenin yanında cihazı doğru kullanmayı gerektirir. Elektronik sistemlere sahip olması nedeniyle işitme cihazları hassas kullanım gerektirir. Su ve toza karşı korunması gereken cihazların bakımını, temizliğini ve doğru kullanım kurallarını dikkat ederek ömrünü uzatabilirsiniz. Cihazınızı daha uzun süre yüksek performansta kullanabilmek için sizlere hazırladığımız bakım talimatlarına göz atabilirsiniz.

Cihazı Su, Nem ve Toza Karşı Koruyun

Su, nem ve toz işitme cihazlarının düşmanıdır. Cihazı saklarken kuru ortamlarda saklamanız, neme maruz kalmasını önlemeniz gereklidir. Duş alırken veya yüzünüzü yıkarken cihazı çıkarmanız, su ile temas etmesi halinde hemen havlu yardımı ile kurutmanız gerekir.

Cihaz Pilini Sık Aralıklarla Değiştirin

İşitme cihazı pili cihaz içerisinde uzun süre bırakılmamalıdır. Sıkışmış nem nedeni ile piller aşınarak cihaza zarar verebilir. Kullanılmadığı durumlarda işitme cihazı pilinizi geçici olarak çıkartmanız cihaz arızalarının önüne geçmenize yardımcı olur.

Çarpma ve Darbelere Karşı Cihazı Koruyun

Çarpma ve darbeler cihazın hassas devrelerine zarar verebilir. Her ne kadar özel kaplama teknolojileri ile güçlendirilse de cihazı kullanırken dikkatli olmanız, çıkardığınız anda güvenli bölgelerde saklamanız gereklidir.

Balmumu Filtreleri Periyodik Olarak Değiştirin

Balmumu filtrelerinin değişimi periyodik olarak aksatılmadan yapılmalıdır. Filtre, balmumunun cihaz parçalarına ulaşmasını önler. Dolmuş bir filtre görevini yapamaz ve cihaz balmumuna karşı korumasız olur. Filtreleri düzenli aralıklarla değiştirerek kullanım sürenizi uzatabilirsiniz.

Cihazınızı Alkol İçermeyen Islak Mendil ile Temizleyin

Cihaz temizliği alkolsüz ıslak mendille yapılmalıdır. Cihaz dereleri alkole ve suya karşı duyarlıdır. Silme işlemlerinde bu tercih ile cihazınızın bakım nedeni ile arızalanma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

İşitme Cihazını Düzenli Aralıklarla Teknik Servise Götürün

İşitme cihazını teknik servise götürmek daha komplike bakım aşamalarının tamamlanması için gereklidir. Yılda en az 1 kez işitme cihazınızı Yıldırım İşitme Cihazları teknik servisine getirerek, uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz.


İŞİTME CİHAZI KULLANIRKEN KULAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

İşitme cihazı kullanımında kulak bakımı cihaza optimum şartlar sağlanması amacını taşır. Gün boyu kulağınızda bulunan işitme cihazları, kullanılmayan durumlarda mutlaka çıkartılmalıdır. Uyurken cihazları kullanmamanız gerektiği gibi duş ve yüzme gibi aktivitelerde cihazı kulağınızdan çıkarmayı unutmayın.

Kulağınızın temizliğine önem vererek cihazınıza uygun şartları sağlayabilirsiniz. Nem ve kulak kiri, cihazların baş düşmanıdır. Kulağınızı düzenli olarak temizleyin ve kulak kirlerini uzaklaştırın. Kulağınızın nemli olması halinde kuru bir mendil aracılığı ile cihazı takmadan önce iyice kurutun. İşitme cihazı ve kulak bakımı kurallarına riayet ederek cihazınızın tüm kullanım süresi boyunca üst düzey performansta çalışmasını garanti altına alabilirsiniz.