yükleniyor
Kulak içi işitme cihazları küçük yapılara sahip olduğu için kullanıcının günlük hayattaki aktivitelerini yaparken estetik kaygılarını ortadan kaldırır. İşitme uzmanları tarafından ses kaybınızın düzeyi gerekli kontrollerden geçerek tavsiyeler dahilinde ku Kulak İçi İşitme Cihazı

Kulak içi işitme cihazları küçük yapılara sahip olduğu için kullanıcının günlük hayattaki aktivitelerini yaparken estetik kaygılarını ortadan kaldırır. İşitme uzmanları tarafından ses kaybınızın düzeyi gerekli kontrollerden geçerek tavsiyeler dahilinde kulak içi işitme cihazı satın alabilirsiniz. Kulak içi işitme cihazı türleri şunlardır:

 • Kanal içi işitme cihazları
 • Dip kanal işitme cihazları
 • Micro işitme cihazları


KULAK İÇİ İŞİTME CİHAZI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kulak içi işitme aygıtı çeşitlerinde boyutlar, her ürün tipi için farklılık göstermektedir. Kullanılmak istenen işitme cihazı seçimi yapılırken cihazdan beklentileri listeleyerek hareket edilmelidir. Bireylerin kulak yapıları, kanalın genişliği, estetik kaygıları ve cihazların rahatlığı belirleyici unsurlar arasındadır. En iyi cihaz seçimi için mevcut modellerin tanımak ve bir uzman eşliğinde belirlenen ihtiyaçları karşılayan ürün tipine yönelmek gerekir.

Kanal İçi İşitme Cihazları

Kanal içi işitme cihazları küçük yapıda imal edilen cihazlardır. Dışarıdan bakıldığında görülme olasılığı çok düşüktür. Estetik kaygısı var olan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Dip Kanal İşitme Cihazları

Dip kanal içi işitme cihazları, kanal içi işitme cihazlarından daha da küçük yapıdadır. Kanalın en son noktasına yerleştirilerek kolay bir kullanım sunarlar. Cihazların görünmemesini tercih eden bireyler sıklıkla dip kanal işitme cihazlarını kullanırlar.


Micro İşitme Cihazları

Micro işitme cihazlarının diğer bir adı kanal içi alıcıdır. Kulak kepçesinin arkasına yerleştirilerek ince bir plastik Micro tüp yardımıyla kulak kanalına konumlandırılır. İnce yapıya sahip olduğu için tıkalı olma hissini ortadan kaldırır.

 

KULAK İÇİ İŞİTME CİHAZLARI NASIL KULLANILIR?

Kulak içi işitme cihazı kullanıcıları cihazları yeni aldıklarında alışma sürecinde zorlanabilir. Birkaç hafta içerisinde adaptasyon tamamlanır ve rahatlıkla cihaz kullanımına devam edilir. Her cihazın kullanımı farklıdır. Bu nedenle cihazın mutlaka kullanma kılavuzu okunarak takılması ve çıkartılması gerekir. Genel olarak kişiye özel olarak üretilen cihazlar kulağa uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Tutma çubuğu sayesinde yavaşça ileri itilerek kullanıma hazır hale gelir. Çıkartırken aynı şekilde tutma çubuğu ile hafifçe geri çekilmelidir. Kulak içi işitme cihazı hata veriyorsa ya da kullanıcıları rahatsız ediyorsa tam olarak oturmamış demektir. Bu işlemleri baştan yapmanız gerekir.

Kimler Kulak İçi İşitme Cihazı Kullanabilir?

Kulak içi işitme cihazlarını işitme uzmanları tarafından kontrolü yapılan ve gerekli görülmesi üzerine tavsiye edilen bireylerin tümü kullanabilir. Yaş aralığı olmaksızın kullanılabilir. Bireyin işitme kaybı düzeyine göre sağ ve sol kulak için farklı cihazlar önerilebilmektedir.

Kulak İçi İşitme Cihazı Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Kulak içi işitme cihazlarının artıları ve eksileri şunlardır:

 • Kullanım açısından rahattırlar.
 • Estetik kaygısı güden kullanıcılar için dışarıdan görünmemeleri büyük bir avantajdır.
 • Kulak arkası cihazlara göre frekans aralıkları daha geniştir.
 • Bazı modellerde kulak kanalından dışarı taşarak bireyin rahatsız olmasına yol açabilirler.
 • Küçük oldukları için genellikle tek mikrofon kullanılarak üretilirler bu yüzden kullanıcılar ses dalgalarının yönlerini ayırt etmekte zorlanabilirler.
 • Kulak içi işitme cihazlarının pil ömürleri diğer cihazlara göre düşüktür. Kullanıcılar sık sık pilleri değiştirmek zorunda kalabilirler.
 • Kulağın iç kısımlarına kadar ilerlediği için kulak kirine maruz kalarak bozulma yapabilirler.
 • Hoparlör ve mikrofon aynı hazne içerisinde bulunduğu için sesleri ayırt etmek zorlayabilir.


KULAK İÇİ İŞİTME CİHAZI FİYATLARI NEDİR?

Kulak içi işitme cihazı fiyatları mevcut ihtiyacı karşılayan ürün tipine bağlı olarak değişir. Bireyin kulak yapısına uygun bir şekilde tasarlanan kulak içi işitme cihazlarını Yıldırım İşitme Cihazlarından uygun fiyatlar ve SGK desteği ile satın alabilirsiniz. Web sitesinde sizinle özel olarak ilgilenecek müşteri temsilcilerinden aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Kulak içi işitme cihazı satın almak istediğinizde Yıldırım İşitme Cihazları sizin için en uygun ürünü belirlemenize yardımcı olacak, işitme konforunuzu yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.