yükleniyor
Kulak arkası işitme cihazları hava yolu ile ses dalgalarını kulağa gönderen teknolojiye sahiptir. Hava yolu işitme cihazları arasında ise en çok tercih edilen kulak arkası işitme cihazıdır. Taşınması ve korunması kolay olduğu için günümüzde geliştirilerek Kulak Arkası İşitme Cihazı

Kulak arkası işitme cihazları hava yolu ile ses dalgalarını kulağa gönderen teknolojiye sahiptir. Hava yolu işitme cihazları arasında ise en çok tercih edilen kulak arkası işitme cihazıdır. Taşınması ve korunması kolay olduğu için günümüzde geliştirilerek kullanımı modern bir hal almıştır. Kulak arkası işitme cihazı kullanıcıyı rahatsız etmeden konforlu bir kullanım sunar.


KULAK ARKASI İŞİTME CİHAZI NEDİR?

Kulak arkası işitme cihazları bireylerin sosyokültürel açıdan yaşantısını etkileyen ses kayıplarında diğer bireyler ile iletişime geçmesini kolaylaştıran bir aygıttır. İçerisinde mikrofon, ses dalgalarını dönüştüren dijital sinyal işlemci, ses düzeyini ayarlayan hoparlör, çalışmasını aktive eden piller ve kullanıcıların ses ayarı yapmasına yarayan düğmeler vardır. Kulak arkası işitme cihazları kulak kepçesine takıldığı için kulağın arka kısmında kalır ve kullanıcılar için rahatsız edici bir görüntü oluşturmaz.

Kulak Arkası İşitme Cihazı Nasıl Takılır ve Çıkarılır?

Kulak arkası işitme cihazlarının kullanımı öncesinde bireylerin kulak şekillerine uygun kalıplar hazırlanır. Sağ ve sol kulağın işitme seviyeleri aynı olmayabilir. Bu yüzden kişiye özel bir tasarlanırlar. Cihazın hortumları ve kalıpları kulağa tamamen oturması gerekmektedir. İşitme cihazları kulak kepçesine sabitlenir. Cihazın tam oturduğundan emin olunduktan sonra kalıbı kulağın iç kısmına çok fazla güç uygulamadan itmek gereklidir. Cihaz hata veriyorsa ya da kalıbı kullanıcıyı rahatsız ediyorsa bu işlemleri tekrarlamak gerekmektedir. Kulak arkası işitme cihazı çıkartmak isteyen bireyler hortum ile kalıbın birleştiği noktadan yukarı doğru çekerek zorlanmadan cihazın kullanımını durdurabilirler.


KULAK ARKASI İŞİTME CİHAZI NEDEN KULLANILIR?

Kulak arkası işitme cihazı kullanılmasının temel amacı ses kayıpları yaşayan bireylerin dış dünya ile tekrar bağ kurmasını sağlamaktır. Duyma yetisi azalan ya da hiç kullanamayan bireyler kulak arkası işitme cihazları ile alışkın oldukları ses algılama düzeyine kavuşabilirler. Uzmanlar tarafından işitme kaybının hangi seviyede olduğunu öğrenen bireyler kulak arkası işitme cihazını rahatlıkla kullanabilirler.

Kulak Arkası İşitme Cihazı Kimler İçin Uygundur?

Kulak arkası işitme cihazlarının uygunluğunu öğrenmek için öncelikle bireylerin duyma yetileri uzmanlar tarafından test edilmesi gerekmektedir. Düşük, orta ve yüksek ses kayıpları yaşayan bireyler uzmanların tavsiyeleri ile kulak arkası cihazı kullanabilirler. Tüm yaş gruplarında ki bireyler için uygundur. Kişiye özel olan cihazlar bireylerin kulak ölçüleri taranarak üretilmektedir.

Kulak Arkası İşitme Cihazı Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

 Kulak arkası işitme cihazlarının avantajları ve dezavantajları şunlardır:

  • Bakımları iyi yapılan cihazlar oldukça uzun ömürlüdür.
  • Kulağın iç kısmına takılan cihazlara göre nem ve tere daha dayanıklıdır.
  • Düşük, orta ve yüksek ses kayıpları yaşayan tüm bireyler için uygundur.
  • Bireylerin kanal hacimleri ile orantılı bir şekilde tasarlandığı için takılırken zorluk çıkartmaz.
  • Bireyin başka bir cihaz kullanması gerekiyorsa kolaylıkla bağlanabilir.
  • Diğer cihazlara oranla daha uygun fiyatlara sahiptir.
  • Az da olsa dışarıdan görünebilir.
  • Bireylerin yaş almasıyla kulakta değişiklikler görüneceğinden yeni kalıplara ihtiyaç duyulur.
  • Kalıpların uzun süre değişimi yapılmadığında kulak kanalının hava giriş çıkışını engelleyerek enfeksiyon riskini arttırır.


KULAK ARKASI İŞİTME CİHAZI FİYATLARI NEDİR?

Kulak arkası işitme cihazlarının fiyatları değişiklik göstermektedir. En uygun fiyatlara sahip olan Yıldırım İşitme Cihazları SGK ile anlaşmalıdır. Ekonomik bir şekilde satın alabileceğiniz ürüne, Yıldırım İşitme Cihazları web sitesine giriş yaparak müşteri temsilcisi desteği ile ulaşabilirsiniz. Mevcut ürün çeşitliliği sayesinde sizin için en uygun cihazı bulduğunuzda Whatsapp iletişim hattından ya da iletişim numarasını tuşlayarak siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Kulak arkası işitme cihazı almak için web mağazamıza göz atmayı unutmayın!