yükleniyor
İşitme cihazı alırken seçiminizi kalite ve uygun fiyattan yapın. SGK anlaşmalı en iyi işitme cihazı markalarını satın almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. İşitme Cihazını Nereden Almalıyım?

İşitme cihazının alınacağı nokta seçilirken iyi bir araştırma süreci ve bir takım belgelerin teyidini yapmak gereklidir. İhtiyacı hissedilen işitme cihazı satın alım kararı öncesi uzman kontrolünden geçilmesi ve belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda cihazın tedarik aşamasına geçilmesi önemlidir. Bu iki aşamanın devamında ise SGK işitme cihazı ödeme desteği konusunda gerekli bilgilere sahip olunarak işitme cihazı alınacak yer seçilmelidir. SGK anlaşmalı firmalar arasında yer alan Yıldırım İşitme Cihazları, 2013 yılından bu yana hastalara daha kaliteli cihaz sunmak için çalışır. Kaliteli, ihtiyaca uygun ve tedarik sonrası sorunsuz teknik destek sağlayan firmamızı tercih ederek, kullanım süresi boyunca memnun kalacağınız bir seçim yapabilirsiniz.
 

İŞİTME CİHAZI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İşitme cihazı alırken dikkat edilecekler henüz cihaza olan ihtiyacın anlaşılma sürecinde başlar. Çevrenizdeki sesleri az duyma, kalabalıkta konuşulanları sıkça tekrar ettirme gereği ve kulakta çınlama gibi problemler baş gösterdiğinde cihaza ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Bu aşamadan sonra başladığınız araştırma sürecinde ise işitme cihazı kullananların tavsiyelerini takip etmek yerine, bazı aşamaları sırası ile takip etmeniz gerekir. İşitme cihazı alırken önce rapor almanız, ardından seçeceğiniz firmanın güvenilirliğini ve kalitesini gösteren bir takım kontrol aşamalarını tamamlamanız gereklidir. İşitme cihazı alırken hata riskinizi ortadan kaldıracak tüm aşamaları gelin hep birlikte inceleyelim.
 

İşitme Cihazı Raporu Alın

İşitme cihazı raporu almak ihtiyaçlarınızın tam belirlenmesi için gereklidir. Rapor ayrıca SGK işitme cihazı devlet desteğinden yararlanmak için de istenir. Kulak, burun ve boğaz uzmanından alacağınız randevu ardından yapılan tetkikler ve işitme testi sonrası duyu kaybı derecenizi öğrenebilir; tek veya çift kulakta işitme cihazı kullanımı gibi detaylar hakkında ihtiyacınız olan verilere ulaşabilirsiniz.

Seçilen Firmanın Hizmet Yeterlilik Belgesini Kontrol Edin

Firmaların yeterlilik belgeleri verdikleri hizmet kalitesini ortaya koyar. Müşteri ile iyi ilişkiler geliştiren, kaliteye önem veren ve satış sonrası teknik desteği uygun şekilde sunan firmaları seçebilmek için yeterlilik ve kalite belgelerini sorgulayın. İşitme cihazı satabilmek için firmaların yetkilendirilmiş olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Satın Alınan Cihazın Kalite Belgelerini İnceleyin

İşitme cihazı kalite belgeleri hatalı bir seçim yapmanın sonuçlarından sizi korur. Farklı firmalara yönelik işitme cihazları ISO, FDA ve CE gibi kalite belgelerine sahip olmalıdır. Seçtiğiniz firmada satışı yapılan cihazların sayılan kalite belgelerine sahip olup olmadığını kontrol edin. Belgelerin bulunmaması halinde tercihinizi gözden geçirmeniz gerektiğini unutmayın.

İşitme Cihazı Garanti Belgelerini Sorgulayın

İşitme cihazlarına ait garanti belgeleri T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilir. İlgili garanti belgeleri, cihazda yaşanabilecek olası arızaların ücretsiz giderilmesi noktasında sizlere güvence verir. Satın alacağınız cihazların garanti belgeleri ile satıldığından emin olun ve tedarik noktasında bu belgeleri istemeyi unutmayın.

Teknik Servis Detaylarını Öğrenin

Teknik servis detayları satış sonrası firma tarafından nasıl karşılanacağınız hakkında gerekli fikri edinmenizi sağlar. İyi tedarikçiler, sağlam bir teknik destek ağı ile müşterilerine destek verir. Tedarikçiler, sadece satış sürecinde değil satış sonrası da kaliteli hizmetlerine önem vermelidir. İşitme cihazı alınacak yer seçimi noktasında tedarikçinin servis ağını ve müşteri yorumlarını dikkate almanız gereklidir. Yıldırım İşitme Cihazlar, her noktada istenen kaliteyi sağlayan yetkili satış noktasıdır. İşitme cihazı alırken bizi tercih ederek uzun yıllar memnun kalacağınız bir seçim yapmanın konforunu yaşayabilirsiniz.