yükleniyor
Tamamen Kanal İçi işitme cihazları (CIC)
CIC
Tamamen Kanal İçi işitme cihazları (CIC)

Tamamen Kanal İçi işitme cihazları (CIC)

Tamamen kanal içi işitme cihazları hafif dereceden başlayan ve ileri dereceye kadar ulaşan işitme kayıpları tarafından kullanılabilen gizli işitme cihazlarıdır. İşitme cihazı kullanımını çeşitli nedenlerle gizlemek isteyen bireylerce yapılan işitme testi sonuçlarına göre tamamen kanal içi işitme cihazları kullanılabilir. Kulak rengine maksimum uyum sağlayan ön yüzü ve farklı ses ortamlarına göre otomatik ayarlanabilme özelliği ile öne çıkan CIC işitme cihazı modelleri için Yıldırım İşitme Cihazı Merkezlerini ziyaret ederek uygun fiyatta cihaz tedariki ve işitme cihazı teknik servis desteğinden yararlanabilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı

Tamamen Kanal İçi İşitme Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Tamamen kanal içi işitme cihazlarının özellikleri programlanabilir cihazların sunduğu konforu size yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir. Otomatik ya da manuel ayarlanabilen ses kontrol sistemi ile en iyi ses kalitesini kolayca yakalayabilirsiniz. Gürültü azaltıcı ve feedback yönetimi özellikleri ile parazit sesleri kulağınızdan uzaklaştıran cihaz, doğal işitme deneyimini yeniden kazandırır.


Tamamen Kanal İçi İşitme Cihazı Kimler İçin Uygundur?

Tamamen kanal içi cihazların uygunluğu hastanın işitme kaybı derecesi ve cihaz kullanımına olan psikolojik yaklaşımı ile ilişkilidir. Tamamen gizli olmasa da boyutu ve kulak rengi ile uyumlu renk seçimi, cihazı gizli kullanmak isteyen bireylere cazip gelmektedir. Hafif, orta ve ileri derece işitme kaybı bulunan ve görünmezliğe önem veren bireyler, kulaklara hassas olarak uygulanmak üzere kalıplanan tamamen kanal içi işitme cihazları ile işitme kayıplarını telafi edebilirler.


Tamamen Kanal İçi İşitme Cihazı Avantajları Nelerdir?

Tamamen kanal içi işitme cihazlarının artıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişiye özel gövde kalıbı ve kanal içine sıkı oturuş sağlayarak kullanım sırasında bireyi rahatsız etmez.
  • Neredeyse hiç görünmeyen tasarımı ile cihaz gizliliğine önem veren bireylerden tam not alır.
  • Kolay takılıp çıkartılabilme yanında otomatik ve manuel kontrol özelliği ile işitme cihazı kullanımı kolaydır.


Tamamen Kanal İçi İşitme Cihazı Dezavantajları Nelerdir?

Tamamen kanal içi işitme cihazlarının eksileri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Pil ömrü diğer kulak içi işitme cihazlarına göre kısadır.
  • Kulak içi nem ve kulak mumu nedeniyle sık arıza yaşanabilir.
  • Donanım ve aksesuar seçenekleri diğer işitme cihazlarına göre sınırlıdır.


Tamamen Kanal İçi İşitme Fiyatları Nedir?

Tamamen kanal içi işitme cihazı fiyatları için en cazip koşullar Yıldırım İşitme Cihazları Merkezi şubelerinde sizi bekler. 2013 yılından bu yana işitme cihazları satış ve uygulaması alanında hizmet veren merkezimiz, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet veren yaygın bayi ağı ile sizlere ulaşır. İşitme cihazı teknik servis desteği ile kullanım süresi boyunca cihazda karşılaşacağınız her soruna çözüm sunar. İşitme cihazı bakımı için ihtiyacınız olan ürünleri de temin edebileceğiniz merkezlerimizde, uzmanlarla birlikte size ve bütçenize en uygun olan tamamen kanal içi işitme cihazları arasından seçim yapabilirsiniz.