yükleniyor
Kanal İçi işitme cihazları (ITC)
ITC
Kanal İçi işitme cihazları (ITC)

Kanal İçi işitme cihazları (ITC)

Kanal içi işitme cihazı daha küçük boyutta işitme cihazı kullanamayan hafif-ileri orta derecede işitme kaybı bulunan bireyler için uygundur. Kolay kullanımı ve kablosuz bağlanabilme özelliği ile hayatınızı kolaylaştıran kanal içi işitme cihazları, nispeten bakımına özen gösterilmesi gereken hassas cihaz tipleridir. Yıldırım İşitme Cihazları Merkezi farkı ile uygun fiyatla tedarik edilebilen cihaz için İşitme Cihazı Teknik Servis Desteği verilmektedir. İşitme testi sonuçlarınızın müsaade etmesi halinde kulak izinize uygun üretilen Oticon IC cihazlar ile yeniden sağlıklı işitme konforunuzu kazanabilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı

Kanal İçi İşitme Cihazı Nasıl Çalışır?

Kanal içi işitme cihazlarının çalışma sistemi çevrenizdeki sesin size ulaştırılması için temel bileşenler çerçevesinde şekillendirilir. Ses dalgalarını alan ve elektrik sinyallerine dönüştüren mikrofonu, sinyallerin gücünü güçlendiren hoparlörü ve sesi duymanızı sağlayan kolonu ile optimum ses düzeyine ulaşılması sağlanmaktadır. Çevreye ve işitme kaybı derecesine bağlı olarak işlenen ses, tatmin edici bir yükseklik düzeyine ulaştırılarak kulağınıza ulaşır. Cihaz ile işitme konforunuzu sağlayan tatmin edici bir yüksek ses düzeyine ulaşılır.


Kanal İçi İşitme Cihazları Kimler İçin Uygun?

Kanal içi işitme cihazı kullanabilecek kişiler yapılan işitme testi ile hafif-ileri orta derece işitme kaybı bulunduğu tespit edilen kişiler olarak sınırlandırılır. Cihaz için istenen işitme kaybı derecesinde olunduğunun anlaşılabilmesi için işitme testi sonuçlarına göz atılması gereklidir. Paylaşılan işitme kaybına sahip olan ve çok küçük işitme cihazı kullanmakta zorluk çekebilecek hastalar, Oticon ITC marka işitme cihazı kullanabilirler.

 

Kanal İçi İşitme Cihazı Avantajları Nelerdir?

Kanal içi işitme cihazlarının artıları cihazın kulak kalıbı alınması ve kullanım kolaylığı çerçevesinde şekillenir. Kanal içi işitme cihazlarının kullanıcısına sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kulağınıza mükemmel biçimde oturan ITC, gözlük veya maske ile etkileşime girmez.
  • Tamamen kanal içine oturmayan cihaz, kolay takılıp çıkarılabilir.
  • Kontrol tuşları aracılığı ile daha iyi bir dinleme deneyimi için programlarda değişiklik yapılabilir.
  • Kablosuz bağlanabilme özelliği ile cihazınızı akıllı cihazlara ve TV’ye bağlayarak kullanabilirsiniz.
  • Yıldırım İşitme güvencesi ile sunulan İşitme Cihazı Teknik Servis desteğinden cihaz kullanım ömrü boyunca yararlanılabilir.


Kanal İçi İşitme Cihazı Dezavantajları Nelerdir?

Kanal içi işitme cihazlarının eksileri pil ömrü, donanım ve aksesuar seçenekleri ile olumsuz kullanım koşulları çerçevesinde şekillenir. Kanal içi işitme cihazlarının dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kulak içi nem ve kulak mumu nedeniyle işitme cihazı bakımı için azami dikkat gereklidir.
  • Nispeten kısa pil ömrüne sahiptir.
  • Cihaz donanım ve aksesuar seçenekleri sınırlıdır.


Kanal İçi İşitme Cihazı Fiyatları Nedir?

Kanal içi işitme cihazı ücretleri uygundur. Kulak izi alınarak üretilen cihaz için en doğru fiyat bilgisine Yıldırım İşitme Cihazları Merkezi üzerinden ulaşabilirsiniz. İşitme cihazı seçenekleri için cazip fiyat avantajı bulunan merkezimizde, kanal içi işitme cihazları için hesaplı tekliflerimizden yararlanarak yeniden işitme konforunuzu kazanabilirsiniz.