yükleniyor
Geleneksel kulak arkası işitme cihazları (BTE)
BTE
Geleneksel kulak arkası işitme cihazları (BTE)

Geleneksel kulak arkası işitme cihazları (BTE)

BTE kulak arkası işitme cihazları hafif işitme kaybından çok ileri işitme kaybına kadar geniş bir skalada tercih edilebilen cihaz modelleridir. Geçmiş yıllarda en sık karşılaşılan işitme cihazı tipi olan geleneksel kulak arkası işitme cihazları, her yaş grubundan bireylerce kullanılabilmektedir. Yıldırım İşitme Merkezleri Tecrübesi ve yetkin işitme cihazı teknik servis personeli güvencesi ile sorunsuz bir deneyim yaşamak için en yakın bayimizi ziyaret edebilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı

BTE Kulak Arkası İşitme Cihazları Hangi Özelliklere Sahiptir?

Geleneksel kulak arkası işitme cihazı farklı boyut opsiyonu ile zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Cihaz, sesi kulağa doğrudan ulaştıran içi boş bir boruya sahiptir. Boru, işitme cihazının plastik gövdesine yerleştirilir. Bu tasarım, diğer işitme cihazı modellerine göre BTE kulak arkası işitme cihazlarına daha büyük boyutlu tasarım uygulanmasına yol açmaktadır. Daha büyük bir pile sahip olan cihaz modellerinde, işitme testi sonucu belirlenen işitme kaybı derecesine karşılık verebilecek düzeyde daha büyük bir yükseltici kullanılabilir. Ses kontrolü ve program ayarı için ikili dokunmatik düğme eklenebilen cihaz modelleri, hasta hassasiyetlerine bağlı olarak kulak içi cihazlara göre dezavantajlı konuma düşebilmektedir.


BTE Kulak Arkası İşitme Cihazını Kimler Kullanabilir?

BTE kulak arkası işitme cihazı kullanım uygunluğu hasta hassasiyetleri ile ilişkilidir. İşitme cihazı; hafif, orta, ileri ve çok ileri işitme kaybına sahip her yaş grubu bireylerce kullanılabilmektedir. Bireyler şayet cihazın boyutu ve dışarıdan görülmesi noktasında bir hassasiyet yaşamıyorsa, kolay kullanıma sahip geleneksel kulak arkası işitme cihazları ile duyu kayıplarını telafi ederek yeniden sosyal yaşantılarına dönebilirler.


BTE Kulak Arkası İşitme Cihazı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Geleneksel kulak arkası işitme cihazı avantajları şunlardır:

  • Uzun pil ömrüne sahiptir.
  • Kullanımı kolay ve pratiktir.
  • Farklı boyut opsiyonlarına sahiptir.
  • Farklı duyu kayıp derecelerine uygun cihaz tipi bulunmaktadır.


BTE Kulak Arkası İşitme Cihazları Hangi Dezavantajlara Sahiptir?

Geleneksel kulak arkası işitme cihazı dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Büyük boyutu nedeniyle kulak içi cihazlara karşı dezavantajlıdır.
  • Kulak nemine karşı modele bağlı olarak daha fazla arıza ile karşılaşma olasılığı bulunmaktadır.


Geleneksel Kulak Arkası İşitme Cihazı Fiyatları Nedir?

BTE kulak arkası işitme cihazı ücretleri farklılık gösterebilir. Bireyin işitme kaybı ve boyut yönünden tercihlerine bağlı olarak işitme cihazı fiyatı değişkenlik göstermektedir. Doğru ve uygun fiyatlı cihaz seçimi için Yıldırım İşitme Cihazları Merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Merkezlerimizde yer alan deneyimli uzmanlarımızca yapılan yönlendirme doğrultusunda size, yaşam tarzınıza ve işitme kaybınıza karşılık gelen doğru cihazı en uygun fiyatlardan tedarik edebilirsiniz. SGK anlaşması bulunan merkezimiz, işitme cihazı bakımı ve işitme cihazı teknik servis desteği de vermektedir. Geleneksel kulak arkası işitme cihazları için çok sayıda uygun fiyatlı seçenek arasından uzmanlarımızın yönlendirmesi ile seçim yaparak, günlük yaşantınıza en kolay şekilde yeniden adapte olabilirsiniz.